ТОЗИ ПЪТ ПУБЛИКАТА ИЗЛИЗА НА СЦЕНАТА!

Впусни се в магическото ритъм приключение на „Малахитовата гора“. Предизвикай се! Изправи се пред едно от нейните изпитания: личния избор.

Чрез изразните средства на ритъма и ударните инструменти ще можеш да синхронизираш своя личен ритъм с ритъма на Природата и да влезеш в своеобразен мистичен дует с нея.

Ще имаш възможността да станеш част от лятна горската симфония (вятър, поток, звуци на насекоми, птици и животни), или гласът на личният ти избор да те отведе някъде другаде.

А накрая те очаква награда! Гората ще те награди за успешното преминаване през изпитанието с музикалния албум „Малахитовата гора“.

“Музикалната книга на Мартин Иванов „Малахитовата гора“ е една вдъхновяваща история за пътя и смисъла, за битката със страховете и отчаянието и за светлината в края на тунела.

Това е повече от книга, защото историята е разказана и със слово и с музика. Включеният в книгата музикален албум съдържа 9 композиции, които следват съдържанието на книгата и всяка една от тях съответства на главата от текста.

Ще можете да прочетете текста, да чуете музиката и да почувствате със сърцето и душата си историята на главния герой.

Интерактивният преформанс (във формат drum circle) ще бъде ръководен и фасилитиран от Martin Ivanov – официално оторизиран ритъм фасилитатор на REMO Ltd; автор на книгите “Малахитовата гора„Алхимия на Ритъма” и “Звуци от тишината” и създател на “РИТЪМ КАРТИ ДЪГА” .

Instruments drum circle Libera

Ударните инструменти ще бъдат осигурени от нас, но ако някой има предпочитания да свири на свой инструмент, може да го донесе.

Не се изискват музикални способности или талант.

❗Събитието не е подходящо за деца до 14 годишна възраст❗

‼️Пушенето е забрането по време на цялото събитие‼️

🌲И нека оставим гората след нас чиста!🌲

Трите вековни секвои - Малахитовата гора
Трите вековни секвои - Малахитовата гора
Трите вековни секвои - Малахитовата гора

До мястото има лесен достъп с автомобил и места за паркиране на 200 метра от секвоите.

БИЛЕТИ НА МЯСТО НЯМА ДА СЕ ПРОДАВАТ.

Ако имате въпроси, позвънете на 0887 18 17 17
минали събития
The Hidden Life of Trees Concert

„Тайният живот на дърветата“ - мистичен концерт №2 за Джаз Трио и Природа при Трите Секвои

Berklee

Трима възпитаници на легендарния Berklee College of Music – Boston се събират, за да претворят „Тайният живот на дърветата“ в музика, звуци и емоции.

Мартин Иванов, Петър Славов и Росен Захариев ще ни потопят в едно неповторимо напълно акустично приключение. Тяхната „концерта зала“ ще бъде гората – Трите вековни секвои, заобиколена от горичка от по- малки секвои.

За да не разсърдят дърветата, няма бъдат използвани електричество, апаратура и осветление. Целият пърформанс ще бъде изцяло натурален, като дори и самите творци няма да знаят какво точно ще изпълняват.

Те ще бъдат композитори в реално време, които чрез интерпретации, импровизации и уникално светоусещане на момента ще ни преведат през 7-те стадия на развитието на едно дърво

ПОСЯВАНЕ 🌲 ПОКЪЛВАНЕ 🌲 ИЗРАСТВАНЕ 🌲 ПРОЛИФИКАЦИЯ 🌲 НАПЪПВАНЕ 🌲 ЦЪФТЕЖ 🌲 УЗРЯВАНЕ

Като основно вдъхновение те ще ползват заобикалящата ги среда и невероятната книга на Петер Волебен „Тайният живот на дърветата“. В нея той разкрива, че дърветата комуникират по между си, усещат аромати, чуват, мислят, спомнят си точно като нас хората.

А, дали дърветата изпитват „Носталгия“ като нас и какво мислят тримата артисти по този въпрос?  Предстои ни да разберем! 

Всеки участник ще получи подарък, с който ще може да се включи в концерта.😊

❗С цел запазване на екологичния и натурален характер на събитието, ще се седи на секвоения килим – столове с фиксирани места няма да има, но ако имате желание можете да си вземете нещо подходящо за сядане.

билети на място няма да се продават!

Росен Захариев - Роко

Росен Захариев Роко

Тромпетист, перкусионист и композитор. Следва в Ротердамската консерватория при Боб Брукмайер, а от 1995 до 2000 г. учи в Музикалния колеж Berklee College of Music, Boston и работи там и в Ню Йорк. Една от най-значителните му колаборации от този период е с барабаниста Боб Моузес в неговите албуми “Nishoma” и “Universal Love Song” с участието на Аби Линкълн, Стив Кун, Крис Ууд, Скот Робинсън и Жак Шварц-Барт. Основна движеща сила на джаз и авангард сцената, Захариев е и от пионерите на instant composition в България. Сред проектите му са metaformoza, FlyWeToTheMoon, TrioFrio, SoundSkaters, StoryTailors.

Петър Славов - син

Петър Славов

Контрабасист, композитор и аранжор, един от най-популярните български джазмени на съвременната световна джаз-сцена. Носител на престижни награди, предпочитан партньор на музиканти като Куинси Джоунс, Джо Ловано, Алфредо Родригез,  Джордж Гарзоун и др. През 2012 г. групата на Джо Ловано – „US Five“, в която Славов участва, получава наградата на Асоциацията на американските джаз журналисти (JJA) за най-добра група на годината. Първият му авторски албум “Little Stories” излиза през 2019 г, а през есента на 2022 г. преподава контрабас в Berklee College of Music, Boston.

Martin Ivanov

Мартин Иванов

Перкусионист, композитор, аранжор, писател и изследовател. Завършва престижните Berklee College of Music, Boston (Summa Cum Laude – джаз композиция и аранжиране), University of Memphis и University of Massachusetts (магистърска и докторска степен по композиция). През годините 2001 – 2004 Мартин Иванов преподава композиция, хармония, аранжиране, оркестрация, солфеж, история на джаза и ансамбли в последните два университета. В портфолиото си има над 250 композиции за разнообразни камерни и големи оркестри. Свирил е и е композирал за джаз музиканти и оркестри, като: Рой Хардгроув, Еди Даниелс, Дейв Самюелс, Джордж Гарзоун, Brussels Jazz Orchestra и др. Личен асистент на легендата в световния джаз и авангард Юсеф Латиф. През 2022 г създава музикално-словесният проект с екологична кауза „Малахитовата гора“.

Национални премиери

ВХОД СВОБОДЕН

Габрово: 25.04.2023/17:30 часа; Художествена галерия „Христо Цокев“

Ловеч: 26.04.2023/ 18:00 часа;  Регионална Библиотека „Проф. Беню Цонев“

Асеновград: 15.05.2023/18:00 часа; Градска Библиотека „Паисий Хилендарски“

Хасково: 16.05.2023/17:30 часа; Регионална Библиотека „Христо Смирненски“

Бургас: 17.05.2023/18:00 часа; Регионална Библиотека „Пейо Яворов“

Варна: 25.05.2023/18:30 часа;  БНР Варна – Арт салон (малък салон)

Добрич: 26:05.2023/18:00 часа; Регионална Библиотека „Дора Габе“

Русе : 27.05.2023/18:00 часа; Зала „Георг Силаги“, ул. „Г.С.Раковски“ №13

Кюстендил: 14.06.2023/18:00 часа; Художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора“

Малахитовата гора Концерт премиера

Премиерата на албума „Малахитовата гора“ се състоя на 30.11.22 в sofia live club

премиера
  • Martin Ivanov | автор на книгата и композитор на музиката; комплект барабани; перкусии
  • Rossen Zahariev | флюгелхорн, перкусии
  • Kiril Atanassov | пиано, перкусии
  • VASIL HAJIGRUDEV | котрабас, перкусии
След 17 годишна пауза Мартин Иванов отново се завръща на музикалната сцена с многопластовия си проект „Малахитовата гора“.

Мартин Иванов е един от онези българи, които са натрупали ценен опит навън, за да се посветят на нещо значимо тук. Той е композитор, аранжьор, диригент, перкусионист, изследовател и ритъм коуч, който е прекарал 15 години в САЩ и Канада.

Завършва престижните Berklee College of Music, Boston (Summa Cum Laude – джаз композиция и аранжиране), University of Memphis и University of Massachusetts (магистърска и докторска степен по композиция). През годините 2001 – 2004 Мартин Иванов преподава композиция, хармония, аранжиране, оркестрация, солфеж, история на джаза и ансамбли в University of Memphis и University of Massachusetts.

В портфолиото си има над 250 композиции за разнообразни камерни и големи оркестри. Свирил е и е композирал за джаз музиканти и оркестри, като: Рой Хардгроув, Еди Даниелс, Дейв Самюелс, Джордж Гарзон, Brussels Jazz Orchestra и др. Личен асистент на легендата в световния джаз и авангард Юсеф Латиф.

The Project

Проектът „Малахитовата гора“ е еманация на неговия житейски опит, философия, артистични вкусове, отношение към свет, алхимични стремежи, благородни каузи и човешко добруване.

„Малахитовата гора“ e музикален албум, книга, събитие, виртуално пространство, социална и екологична кауза,  джаз квартет обединени в устойчив и синергичен проект – „Как да превърнем словото и музиката в дърво, или как да се „загубим“ в гората, за да намерим пътя към cебе си“.

„Малахитовата гора“ е творба, която докосва сетивата и е наслада за тях, а в същото това време деликатно провокира мисленето ни в посока на положителна промяна. Уникално, незабравимо и пречистващо преживяване, поставящо читателя-слушател в ролята на главния герой от историята за „Малахитовата гора“ и водещо го до кулминационната точка на катарзис. Катарзис, въздействащ трансформиращо и целебно върху неговото съзнание/самосъзнание, отношение към природата и постигащ усещането за висша ЕКОЛОГИЯ! Екология на мислите, екология на чувствата, поведението и отношенията между хората, което от своя страна да доведе и до екология на света и природата.

The project leads its audience to positive transformation and serves as a role model.

Реализирането на артистичната част от проекта ще генерира средства, необходими, както за подпомагане на бедстващите горски райони, така и за засаждането на нови гори.

 По този начин се създава уникалната възможност всеки един притежател на “Малахитовата гора” да бъде съавтор, създател и творец на забележителна, вдъхновяваща и единствена по рода си артистична, екологична, мултикултурна, глобална инсталация. Творба, развиваща се и растяща във времето и увличаща с „домино ефекта“ си безброй други полезни и креативни проекти и дейности.

музиката

Стилът на музиката е еклектика от джаз, класическа, авангардна, концептуална музика + звуци от природата, гласове на птици и животни, дъжд, вятър и т.н. Композициите от албума следват съдържанието на книгата и всяка една от тях съответства на главата от текста. „Гръбнакът“ на произведението е изграден от 5 композиции, които заемат следните места в албума: 1, 3, 5, 7, 9. Тези 5 композиции откриват и презентират всеки един сезон от годината (зима, есен, лято, пролет и отново зима) и са главен движещ мотив в сюжетната линия. Те превеждат протагониста, а заедно с него и слушателите, читателите и изпълнителите през различните сезони. Имат изключително важно значение, защото създават подходящата атмосфера, която отключва предстоящите ИЗПИТАНИЯ, през които ще премине героят. Изпитанията са 4 авангардни композиции, които заемат следните места в албума: 2, 4, 6, 8. Те използват концепции и подходи като: concept, aleatory, serial, minimalistic music, free jazz и др. Когато протагонистът ги преодолее, преминава в композициите с нечетни номера и бива награждаван от „Малахитовата гора“. Всяко едно от четирите Изпитания е представено от определено животно, чиято роля се изпълнява от определен изпълнител от квартета, който е солист в съответната композиция.

книгата

Най-възрастната баба в едно планинско село разказва древната легенда за „Малахитовата гора“. На всеки 27 години, на Бъдни вечер срещу Коледа се отваря порта към тази невероятна и мистична гора. През нея тя засмуквала онези, които били отчаяни от живота и се лутали без утеха и посока. Загубилите се в нея хора, тя подлагала на сериозни изпитания и предизвикателства. Тези, които не успявали да преминат през тях, оставали завинаги в „Малахитовата гора“ и там намирали смъртта си. Онези, които успешно се справяли, тя награждавала богато и ги пускала да си отидат напълно променени. Отчаяният от живота си (вследствие на лична трагедия) протагонист загубва способността да вижда цветовете и светът за него е черно-бял. Погълнат от „Малахитовата гора“, той преминава през множество приключения и обрати. След преодоляването на всяко едно от предизвикателствата (които са метафори на неговите страхове, ограничаващи вярвания, разбиранията за смисъла на живота, достойнство, отговорност и свобода, изкушения, личен избор) той започва да вижда един след друг, по определен ред цветове. „Малахитовата гора“ го връща за една нощ във времето, преминавайки на обратно през всеки един сезон (зима, есен, лято, пролет), за да се озове отново в зимата на Коледа 25.12. пречистен.